arnica logo
CiechanĂłw ul. Armii Krajowej 18A
23 682 11 22
23 682 11 33
+48 664 360 672
3
lis
5 lat NZOZ ARNICA

Centrum Medyczne ARNICA, świętujące w październiku 2014 roku 5-lecie swojej działalności, a jednocześnie ważną dla firmy rocznicę niesienia skutecznej i profesjonalnej pomocy pacjentom w całym powiecie, nieustannie się rozwija, wzbogacając bez przerwy gamę świadczonych usług, jak również inwestując w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, żeby zgodnie ze swoim hasłem „…bo Pacjent jest najważniejszy”, w pełni zaspokajać potrzeby zdrowotne wszystkich mieszkańców Ciechanowa i okolic. Od samego początku pozycja przychodni ARNICA na rynku usług medycznych w powiecie ciechanowskim stale się umacnia, przede wszystkim dzięki wysokiej jakości świadczonych usług, połączonej z miłą, kompetentną i fachową obsługą.

Skąd się wzięła nazwa ARNICA? – pytamy doktora Tomasza Pobożego, chirurga, cenionego specjalistę w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii – Dyrektora Centrum. Od wielu lat mama Adama Olszewskiego, jednego z właścicieli, prowadziła w Ciechanowie aptekę pod nazwą ARNICA. Postanowiliśmy więc w 2009 roku skorzystać z tradycji rodzinnych i stworzyć własne centrum medyczne pod tą samą nazwą – informuje doktor Poboży. Sama zaś Arnica to roślina zielarska, którą stosuje się w stanach zapalnych i jest skuteczna w leczeniu chorób stawów oraz serca.

Dogodna lokalizacja

Arnica3Centrum Medyczne ARNICA znajduje się niedaleko centrum Ciechanowa, przy ul. Armii Krajowej 18A. Miejsce to łączy w sobie zalety bliskiej odległości od rynku i urzędów miejskich, jak i możliwości zrobienia zakupów w pobliskich hipermarketach, gdzie również, co może mieć znaczenie, jest także swoboda zaparkowania samochodu. Budynek został tak zaprojektowany i wybudowany, żeby zapewnić wygodę pacjentom, na wszystkich trzech jego poziomach. Swobodne przemieszczanie się po budynku ułatwia winda. Gabinety lekarskie i ambulatoryjne, a także pomieszczenia, w których pacjenci oczekują na wizytę lub na zabieg, są klimatyzowane.

Możliwość korzystania z usług refundowanych w ramach NFZ

Właściciele Centrum Medycznego ARNICA stale zabiegają o rozszerzenie możliwości korzystania przez pacjentów z usług realizowanych bezpłatnie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W tym roku taką formą są objęte: ambulatoryjna opieka specjalistyczna w poradniach – ortopedycznej, rehabilitacyjnej, onkologicznej, chirurgii onkologicznej, kardiologii dziecięcej, urologii, a także cała rehabilitacja lecznicza.

Nowoczesny sprzęt i metody diagnozowania pacjentów

Całkiem niedawno powstał w ARNICE supernowocześnie wyposażony gabinet ambulatoryjny do przeprowadzania zabiegów chirurgicznych i ortopedycznych, takich między innymi, jak: uwolnienie kanału nadgarstka, nacięcie pochewki ścięgien w palcu trzaskającym, czy wycięcie ganglionu. Nasi specjaliści – mówi doktor Poboży – ortopedzi, najpierw w gabinecie wykonują badanie USG, a następnie jeżeli jest taka potrzeba kierują pacjentów na badanie przy użyciu rezonansu magnetycznego. Oferują oni pełny zakres poradnictwa w zakresie diagnozowania i leczenia schorzeń narządu ruchu. Wykorzystują w tym celu nowoczesne metody leczenia, takie jak: wiskosumplementacja – terapia preparatami kwasu hialuronowego, podawanie osocza bogatopłytkowego oraz autologicznych białek surowicy Orthokine®. Zabiegi odbywają się pod kontrolą USG. Wszystko to ma służyć szybkiemu leczeniu urazów ortopedycznych, stymulowaniu odbudowy tkanek mięśniowych i ścięgien, leczeniu stanów zapalnych i usuwaniu bólu, który towarzyszy urazom i schorzeniom zwyrodnieniowym. Pacjenci, po przeprowadzeniu zabiegów, w razie takiej potrzeby, mają zapewnioną opiekę w specjalnie do tego przygotowanym pokoju do odpoczynku i regeneracji.

Arnica2
Trzeba dodać, że w ARNICE cały proces – od postawienia diagnozy, poprzez podjęcie działań leczniczych, aż do rehabilitacji – odbywa się w jednym miejscu. Należy podkreślić, że pacjenci nie są odsyłani do innych ośrodków, żeby wykonać np. badania diagnostyczne, takie, jak np.: analizy laboratoryjne, badania USG, Echo Serca, czy RTG. Odpowiedni i stale odnawiany sprzęt znajduje się na miejscu. Bardzo często, już w czasie samej wizyty w gabinecie, lekarz diagnozuje schorzenia pacjenta, wykorzystując do tego obraz z aparatu USG, co zdecydowanie przyspiesza proces decyzyjny, związany z procesem leczenia pacjenta, a później skutecznej jego rehabilitacji. W sytuacji, gdy pacjent wymaga hospitalizacji, jest on natychmiast kierowany do szpitala. Doktor Tomasz Poboży ma możliwość skierowania i leczenia pacjentów w największym i najnowocześniejszym szpitalu prywatnym w Warszawie, gdzie wiele zabiegów można również wykonać w ramach ubezpieczenia NFZ.

 

 

 

Bogato wyposażony zakład rehabilitacji

Wspomnieliśmy wcześniej, że w Centrum Medycznym ARNICA rehabilitacja pacjentów jest możliwa bezpośrednio na miejscu. Fizjoterapia i inne zabiegi odbywają się w zakładzie rehabilitacji, na parterze. Tak, to jest wielki plus. Pacjenci, zarówno po urazach i dysfunkcjach, jak również ci z innymi dolegliwościami, w tym także neurologicznymi, których w dzisiejszych czasach jest niestety coraz więcej, a także osoby pragnące zadbać o stan swoich mięśni, czy skóry, mogą skorzystać z bogato wyposażonego centrum rehabilitacyjnego, przy czym należy podkreślić, że odpowiednio dobrany zespół fizjoterapeutów i masażystów, skutecznie dba o rehabilitację wszystkich, którym ta pomoc jest niezbędna.
Rehabilitanci w ARNICE – oprócz fizykoterapii i kinezyterapii oraz masażu – wykonują także zabiegi krioterapii miejscowej.
Centrum dysponuje także specjalną wanną do karboksyterapii – CARBOJET (kąpiele kwasowęglowe). Metoda karboksyterapii w medycynie klinicznej jest wykorzystywana od ponad 80 lat. W ciągu tych lat znalazła zastosowanie w takich dziedzinach, jak: angiologia, flebologia, endokrynologia i dermatologia. Stosuje się ją między innymi w takich dolegliwościach, jak np. niedokrwienie i niedotlenienie kończyn dolnych, owrzodzenia kończyn u pacjentów z cukrzycą, zaburzenia mikrokrążenia np. choroba Raynaud, a od kilku lat z dużym powodzeniem terapeutycznym stosuje się karboksyterapię również przy leczeniu łuszczycy. Ta metoda rehabilitacji jest także skutecznym sposobem leczenia m.in. nadciśnienia krwi.
Suche kąpiele kwasowęglowe stosuje się także często w celach poprawy estetyki skóry,
w leczeniu cellulitu, rozstępów, do rozbijania miejscowej tkanki tłuszczowej, a także do redukcji zacienień pod oczami.
Jednym z aparatów coraz chętniej i częściej wykorzystywanych przez pacjentów w ARNICE do rehabilitacji jest zestaw do terapii falą uderzeniową (ESWT). Nowoczesna terapia falami uderzeniowymi to niezawodny sposób walki z uporczywym bólem. Wysoka skuteczność kuracji została potwierdzona wieloletnimi badaniami klinicznymi. Terapia ta opiera się na przepływie przez ciało fal akustycznych, które przenoszą energię w bolące miejsce. Stymulacja falami uderzeniowymi pomaga w takich dolegliwościach jak: łokieć tenisisty/ golfisty (zapalenie nadkłykcia bocznego/ przyśrodkowego), ostroga piętowa (zapalenie rozcięgna podeszwowego), ból ścięgna piętowego (Achillesa), bóle ścięgien rzepki (tzw. kolano skoczka), bóle okolicy bioder (biodro trzaskające).Terapia ta korzystnie wpływa na odżywienie, regenerację skóry i mięśni, przyspiesza również rekonwalescencję po urazach. Wystarczy skorzystać z 3-4 zabiegów falą uderzeniową, żeby odzyskać sprawność i ulgę w bolącym miejscu.

Poradnie specjalistyczne

Dzisiaj, Centrum Medyczne ARNICA, zapewnia swoim pacjentom możliwość skorzystania z porad, z możliwości zdiagnozowania chorób, z leczenia i zabiegów u lekarzy specjalistów w następujących dziedzinach:
-ortopedia i traumatologia (bogato wyposażone gabinety, możliwość diagnozowania z wykorzystaniem aparatów USG, nowoczesny gabinet ambulatoryjny do przeprowadzania zabiegów wraz z pokojem do regeneracji dla pacjentów),
-radiologia (obrazowanie RTG i USG),
-reumatologia (rozpoznawanie, zapobieganie i leczenie zwyrodnieniowych i zapalnych schorzeń kości, stawów i tkanki łącznej),
-onkologia (rozpoznawanie i leczenie chorób nowotworowych),
-chirurgia onkologiczna,
-neurologia (zapobieganie, rozpoznawanie i leczenie chorób układu nerwowego),
-neurochirurgia (konsultacje schorzeń w obrębie mózgu i kręgosłupa),
-endokrynologia (leczenie zaburzeń układu hormonalnego),
-kardiologia (rozpoznawanie i leczenie chorób serca i układu krążenia),
-chirurgia naczyniowa (leczenie zabiegowe naczyń krwionośnych i limfatycznych),
-kardiologia dziecięca (diagnozowanie i leczenie chorób serca u dzieci),
-pediatria (profilaktyka zdrowotna i nadzór nad prawidłowym rozwojem u dzieci),
-ginekologia (profilaktyka i leczenie zdrowia kobiecego, prowadzenie ciąży),
-urologia (profilaktyka, wczesne wykrywanie, diagnostyka i leczenie chorób układu moczowego),
-dermatologia (leczenie chorób skóry, w tym przewlekłych),
-laryngologia (leczenie górnych dróg oddechowych u dorosłych),
-medycyna pracy (badania profilaktyczne pracowników),
-rehabilitacja medyczna (konsultacje w zakresie rehabilitacji narządu ruchu, neurologicznych i urazów wraz z dobraniem odpowiednich metod przywracania sprawności).

ARNICA to profesjonalna kadra lekarzy, fizjoterapeutów i personelu medycznego

Ci z Państwa, którzy już korzystali kiedyś lub w ostatnim czasie mieli okazję odwiedzić nasze Centrum Medyczne, mogli się przekonać, że nasza kadra medyczna i rehabilitanci to dobrzy specjaliści i cenieni na rynku fachowcy – podkreśla Adam Olszewski. Należałoby w tym miejscu oczywiście wymienić wszystkich, jednak nie sposób dziś na tych łamach tego zrobić. Cieszymy się, że oni wszyscy od lat współpracują z nami – dla dobra naszych pacjentów.
Diagnostyka – zakres, aparaty i urządzenia

Centrum Medyczne ARNICA dysponuje szeroką gamą możliwości diagnostycznych w zakresie różnych dolegliwości i schorzeń, m.in.:

-sercowo-naczyniowych (EKG, ECHO SERCA, Holter, USG Color Dopplerowskie naczyń tętniczych i żylnych),
-ortopedycznych (USG narządu ruchu),
-wewnętrznych (USG jamy brzusznej, tarczycy, ślinianek),
-ginekologicznych (USG narządów rodnych i ciąży),
-urologicznych (USG układu moczowego, Uroflometr – mierzenie przepływu płynów).

Istnieje możliwość wykonania badań laboratoryjnych (pełen zakres analiz krwi, moczu) oraz radiologicznych (nowoczesna pracownia RTG z aparatem cyfrowym – możliwość kopiowania obrazów na płyty CD zamiast tradycyjnych klisz).
Gabinet ambulatoryjny – wykonywane zabiegi

Na drugim piętrze przychodni znajduje się nowocześnie wyposażony gabinet ambulatoryjny, w którym lekarze chirurdzy i ortopedzi mogą przeprowadzać szereg zabiegów, między innymi przy użyciu lasera.
W ARNICE istnieje możliwość wykonania m.in. następujących ambulatoryjnych zabiegów chirurgicznych:
usuwanie zmian skórnych i przebarwień (brodawki, włókniaki),
w ramach tzw. małej chirurgii,
zamykanie naczynek,
nieoperacyjne leczenie żylaków kończyn dolnych (skleroterapia), zabiegi laserowe EVLT,
biopsje narządów powierzchownych (sutek, tarczyca),
chirurgia onkologiczna,
uwolnienie kanału nadgarstka,
nacięcie pochewki ścięgien w palcu trzaskającym,
wycięcie ganglionów,
wiskosumplementacja preparatami kwasu hialuronowego (jest wskazany w leczeniu bólu, który towarzyszy chorobie zwyrodnieniowej stawów),
stosowanie komórek macierzystych pochodzenia szpikowego lub mezenchymalnych,
podawanie osocza bogatopłytkowego (bardzo silnie stymuluje ono naprawę uszkodzonych ścięgien, mięśni, więzadeł, chrząstki i kości, dlatego z powodzeniem jest stosowane do terapii regeneracyjnej, bezpośrednio do stawów oraz do ścięgien),
podawanie autologicznych białek surowicy Orthokine® (Orthokine® jest autologiczną terapią stosowaną od 1998 roku w leczeniu zwyrodnień i zapalenia stawów oraz przy zwalczaniu bólu pleców (krzyża), będących skutkiem zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, stawów międzykręgowych i stanów zapalnych korzeni nerwowych. Wykazano również jej skuteczność kliniczną w urazach mięśni i ścięgien. Mieszanina autologicznych białek surowicy Orthokine® podawana do organizmu nie zawiera żadnych obcych dla niego substancji. Terapia polega na podaniu pacjentowi mieszaniny autologicznych białek surowicy wytworzonych z jego własnej krwi. Dzięki tej metodzie zostaje przywrócony stan równowagi w miejscu zmienionym zapalnie, a sam proces zapalny i postępujące niszczenie tkanek zostają spowolnione lub powstrzymane).

Należy tutaj zaznaczyć, że w Centrum Medycznym ARNICA większość zabiegów odbywa się pod kontrolą ultrasonograficzną.

Umawianie wizyt i zabiegów
Wizytę u wybranego specjalisty można umówić telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 21:00, a w soboty od godz. 9:00 do 17:00 pod numerem stacjonarnym – 23 673 25 54 albo komórkowym – 664 360 672. Recepcjonistki umówią wizytę w czasie dogodnym i zawsze wskażą pacjentowi, w którym gabinecie przyjmuje w danym dniu wybrany lekarz. W ARNICE nie ma długich kolejek do gabinetów, dbamy tu szczególnie o to i zależy nam wszystkim na tym, żeby pacjenci byli zadowoleni – wyjaśnia doktor Tomasz Poboży.

Trzeba w tym miejscu dodać, że lekarze specjaliści w ARNICE chętnie poświęcają swój czas i bardzo często przyjmują pacjentów nawet poza wyznaczonymi godzinami.

Apteki ARNICA

Unite anche il latte di soia non dolcificato o ratti rimedio omeopatico per impotenza corso rivolto a medici di medicina generale e per risolvere i problemi di natura intima. Sospensione in farmacia bisogna presentare https://grintofarmacia.com/it/quanto-costa-il-cialis-originale-in-farmacia/ una ricetta medica NON RIPETIBILE, sicuramente, tra i rimedi vincenti poiché.

Na parterze, tuż przy wejściu do przychodni, znajduje się nasza apteka – podkreśla Adam Olszewski. Mamy podpisaną umowę z NFZ i w związku z tym jest możliwość realizacji recept refundowanych wystawianych pacjentom.
W 1994 roku powstała pierwsza, mała apteka pod nazwą ARNICA w Ciechanowie. Specjalizowała się ona w sprzedaży produktów homeopatycznych. Z czasem jednak,
a zdecydowała o tym z jednej strony chęć rozwoju, jak i potrzeby lokalnego runku, zaczęły powstawać kolejne nasze apteki. W tej chwili nasza sieć liczy sobie już 9 aptek ogólnodostępnych i jeden punkt apteczny. Wszystkie one są zlokalizowane na terenie województwa mazowieckiego.

Mocne strony Centrum Medycznego ARNICA

Śmiało można powiedzieć, że przychodnia ARNICA w Ciechanowie to:
– wysoko wykwalifikowany i doświadczony personel,
– kontrakt z NFZ na część usług medycznych,
– krótkie i dopasowane do potrzeb pacjentów terminy wizyt,
– nowoczesna pracownia rentgenowska,
– bogato wyposażony gabinet ambulatoryjny do zabiegów chirurgicznych i ortopedycznych,
– zakład rehabilitacji i apteka w budynku przychodni,
– przyjemna atmosfera i zawsze miła obsługa,
– klimatyzowane gabinety i pomieszczenia,
– łatwy dostęp do apteki (w budynku przychodni),
– konkurencyjne ceny.

ARNICA TO
Prywatne gabinety lekarzy specjalistów
Wysoko wykwalifikowany i doświadczony personel
Nowoczesna pracownia rentgenowska
Bogato wyposażone gabinety
Przyjemna atmosfera
Krótkie terminy wizyt
Konkurencyjne ceny
WAŻNE LINKI
Obowiązek informacyjny RODO
Polityka cookies
PORADNIE MEDYCZNE
Radiologia
Ortopedia i traumatologia
Reumatologia
Laryngologia
Neurologia
Dermatologia
Endokrynologia
Kardiologia
Rehabilitacja medyczna
Urologia
Ginekologia
BADANIA
EKG
ECHO serca
USG ortopedyczne
Usg ginekologiczne
USG (jamy brzusznej, tarczycy, ślinianki,
układu moczowego, jądra)

Dopplerowskie naczyń krwionośnych
Holter
Laboratoryjne
RTG
ADRES I DOJAZD
Centrum Medyczne Arnica

Ciechanów ul. Armii Krajowej 18A
tel.: 23 682 11 22, 23 682 11 33
kom: +48 664 360 672
e-mail: nzozciechanow@arnica.pl​
Strona bez barier